<    חזרה לבלוג של Netkids

שירי חורף לילדים

כיום ידוע כי יש סוגים שונים של אינטליגנציה – אינטליגנציה מתמטית, אינטליגנציה לשונית, אינטליגנציה גופנית וגם אינטיליגנציה מוזיקלית, האזנה והורדת שירי חורף לילדים תגרום לילדים להקשיב, לנוע, לפתח יכולות מוזיקליות כמו זיהוי צליל, לנגן בכלי נגינה, ולפתח את כל חלקי המוח. מוזיקה היא מיומנות יצירתית , אך גם קוגניטיבית. המוזיקה גורמת להפעלת כל המוח ובבת אחת.

באמצעות שירי חורף לילדים, תלמדו ילדים שירים ודקלומים מקוריים המותאמים לילדים בגיל הרך. תלמדו ילדים על תהליך השלכת , על כך שהרוח מעיפה עלים מהעץ, הילדים יחוו משחק מחבואים בין שמש לענן, ילמדו שיר על חברות, ילמדו איך לקפוץ בין שלוליות, על טיפות גשם שיכולות לרדת חזק או חלש, על פריחת השקדיה ועל פירות החורף, כגון פירות הדר, על פרחים ופרפרים , ילמדו לספור ולהרחיב את אוצר המילים.

שירים  מעודדים לתנועה וריקודים,מחזקים את המוטוריקה העדינה והגסה, שיפור שיווי משקל, כישורי קואורדינציה , ילדים נוטים לעמוד על קצות האצבעות ללנוע מהר או לאחור ולחקור את יכולת התנועתיות של הגוף שלהם.

השירים יעודדו את ילדיכם לחשיבה, במה שונה החורף מהקיץ, מה אנחנו לובשים בחורף, מה אנו אוכלים, השירים ילמדו אותם כיצד לרקוד, איך להפעיל את  הרגליים והידיים, כמה חזק לשיר .

השירים מקדמים לימוד, שירה ותנועה, פיתוח היכולות הקוגניטיביות ושימוש בכל המוח.

באמצעות השיר הילדים ילמדו לספור, באמצעות שמיעת פעימה קבועה לפי המנגינה, גם אם ילדים קטנים לא תמיד יבטאו את המילים בצורה מדוייקת ונכונה, עצם השיר מפתח את כישורי השפה.

למוזיקה יש השפעה גדולה על האינטליגנציה הרגשית, מוזיקה היא כלי שימושי להפליא להתפתחות של אינטליגנציה רגשית אצל ילדים צעירים. מוזיקה היא כלי לימוד כדי ללמד טבע, מדע, גיאוגרפיה, תרבויות, אנשים, רגשות, בעלי חיים ונושאים רבים ונוספים שניתן ללמוד כדי להשיג מטרות לא בתחום המוזיקלי.

ילדים בכל הגילאים ילמדו באמצעות שירי חורף לילדים, מיומנויות חברתיות חיוניות באמצעות המנגינה ,גננות , מפעילי ימי הולדת או חוגים וגם הורים יעשו שימוש בשירי חורף לילדים לצורך הפעלת ילדים בקבוצות, כמו גם שירה וריקוד בקבוצות יסייע לילדים ללמוד איך להתחבר לילדים אחרים ולשתף פעולה, מיומנות חברתית חשובה שתסייע להם בעתיד בהתבגרות, הדינמיקה עם ילדים חשובה מאין כמותה בגילאים הצעירים, ללמוד להסתדר, לדבר, לחבק ולהחליף מחשבות ושאלות, להתרגש ולהתפעל יחד. המיומנויות הללו יגרמו לילדים לפתח אמפתיה, מודעות מרחבית, הם יפתחו עצמאות באמצעות ריקוד סולו וילמדו כיצד לשתף פעולה בזוג או לשתף פעולה בקבוצה גדולה, במידה ומדובר בריקוד מעגלי או ריקודי שורות. שירי חורף לילדים יספקו לא רק מידע רב, ישפרו זיכרון וכישורי שפה ואוצר מילים, אלא יצרו חיבור עמוק של הילדים לעצמם, לחברים בני גילם, לאחים, להורים, לצוות הגן ולסביבה  שבה הם חיים.

אנו ממליצים לכם, להקצות זמן במהלך השנה ללמד ילדים שירי חורף, ליצור פעילויות מוזיקליות סביב שירי החורף, ליצור ריקודים שילמדו אותם לקלוט היטב את המושגים וההרגלים שלנו בזמן החורף, כמו לבישת מעיל, פתיחת מטריה, נעילת מגפיים, קפיצה בין שלוליות, לבישת צעיף או כפפות, על מנת שיתפתחו מיומנויות בהתבסס על תנועה, ריקוד ומשחק. השילוב של משחק ומוזיקה מפתח את הצרכים הרגשיים, האינטלקטואליים, החברתיים, מפתחים יצירתיות וגורמים לנו כהורים או כאנשי חינוך לזהות למי מהילדים יש פוטנציאל מוזיקלי גדול.

מוזיקה מעודדת פעילות גופנית, מפחיתה מתח , ממריצה, היא בעלת אפקט מרגיע, מפחיתה רגשות שליליים, מילות השיר יכולות לרומם את הרוח,

מקלה על עבודת צוות, מגבירה את ההערכה העצמית, בונה את הביטחון של הילד, ולהטמיע כישורים חברתיים.

הזמן האידיאלי לקדם התפתחות חברתית, פיזית ונפשית היא עוד בשלבי ההתפתחות המוקדמת, בזמן הילדות, ההתפתחות צריכה להיעשות בצורה מהנה, כך שילדים  יתרגלו מילים חדשות, מושגים חדשים כמו עונות שנה, פריחת צמחים או ילמדו לתרגל ספירה וללמוד חשבון.

האזנה למוזיקה, שירה נגינה , לימוד מוזיקה  משפיעים על הרגשות ומצבנו הרגשי והנפשי, על מצב הרוח, מגבירים בנו מוטיבציה, מעוררים בנו השראה, גורמים לנו לחלום, לחשוב, להיות עצובים או שמחים, להתרגש, ללמוד לקבל רגשות של אהבה או כעס.

ילדים שואבים המון ביטחון עצמי משירה ועיסוק במוזיקה, נכתב רבות על האפקטיביות של הלמידה באמצעות מוזיקה, בשילוב חיזוק הביטחון והערך העצמי. מוזיקה מפחיתה פחדים וחרדה ותחושת מתח, ילדים לומדים להיפתח  לילדים אחרים ולסביבתם, לצאת מביישנות וחוסר ביטחון וחשש מביקורת או דחייה, יתר על כן, מוזיקה משחררת אנדורפינים כמו  אוקסיטוצין, היא מסייעת לילדים , כמו גם למבוגרים לצאת ממצב רוח רע , מוזיקה מפחיתה רגשות שליליים ומרגיעה את הילדים.

הוכח כי פעילות מוזיקלית משפרת יחסים של הילדים עם הורים ומורים או עם ילדים אחרים. הילדים הנוטלים חלק בפעילויות קבוצתיות שוחחו והתקרבו יותר לילדים אחרים, לגננות או למורים , לאחים או להורים שלהם , כך ששירי חורף לילדים יוכלו לתרום ליצירת קשרים חברתיים טובים יותר.

שיתוף הפוסט:

פוסטים נוספים בבלוג

כלי נגישות