<    חזרה לבלוג של Netkids

שירי ילדים להורדה בחינם

אתם מחפשים שירי ילדים להורדה בחינם? בין אם אתם מחפשים תכנים להפעלות בגן בו אתם מלמדים ובין אם אתם מחפשים שירים מרגיעים להתעוררות בבוקר או שירים שמחים למסיבה, ילדים אוהבים ומתחברים למוזיקה רגשית וגופנית.

בשנים הראשונות ילדים מפתחים את המוח, רוכשים מיומנויות , לומדים  מילים חדשות , לומדים להפעיל את הגוף שלהם . גננות עושות שימוש במוזיקה ושירים כדי להעביר תכני לימוד לאורך השנה, למשל ללמד על חגי ישראל, אהבת המולדת, מנהגים בחגים, עונות השנה, שינון ופיתוח הזיכרון למילים חדשות או מספרים,  יכולת להעביר מסרים חינוכיים דרך השירים ויצירת פעולות עבור מסיבות או אירועים חגיגיים, כמו גם לפתיחת היום או לתחילת שנה כדי לגבש את הילדים יחד. כבר מהגיל הרך ילדים מסוגלים לזהות מנגינות,  קולות של חיות ,  לשייך איברי גוף באמצעות המוזיקה והדקלומים. ללמוד  פעולות כמו לשבת, לקום, למחוא כפיים, לרקוד במעגל , בשורה או בזוג.

גננות יכולות ללמד ילדים תנועות גוף באמצעות משחקים, לפתח אצלהם את היצירתיות , לעורר בהם סקרנות , ואפילו לפתור בעיות, שכן המוזיקה מובילה להתפתחות המוח, הזיכרון ועוד.  הגננת יכולה לשאול שאלות על השיר, גם אם הילד לא מכיר את המילה . דרך לימוד השיר הילד ילמד מילים חדשות המתאימות לשלב ההתפתחותי שלו.

השירים יכולים ללוות אתכם ליצירת פעילויות בגן או בחוג כמו להוביל ילדים ליצירת מעגל , במהלכו הם לומדים לתת יד, לשתף פעולה, להתקרב וליצור חברות והנאה עם הסובבים אותם וכדו’ . המוזיקה מניעה את הילדים לפעילות כבר מהיום הראשון לגן במהלכו הילדים מגיעים עצובים או חוששים וכן לפעילות שגרתית בכל בוקר ובוקר במהלכו הילד לפעמים מגיע עייף וחסר אנרגיה. המוזיקה משנה מייד את האנרגיה ומעוררת את מצב הרוח. לחילופין אם אתם עם הילדים בבית , אתם יכולים לשים מוזיקה. מוזיקה שקטה ומרגיעה שמכניסה ילדים לאווירה של סוף יום, לקראת מקלחת, קריאת סיפור ושינה או שאתם יכולים לתת לילדים תעסוקה כשאתם עסוקים בפעילויות בבית ורוצים שהם יפעילו את עצמם, על ידי מוזיקה תוססת, הם יהיו עסוקים בתנועה ופעילויות חברתיות יחד עם החברים או האחים שלהם, כדי שאתם תתפנו למטלות שלכם.

ככל שילדים ישננו את התכנים בשירים, כך הם ייחשפו לתכנים חינוכיים שניתן ללמוד בקלות , מוזיקה ותנועה מועילים להתפתחות הילד , לרכישת מיומנויות רבות כגון:

 

 • שייכות ופעילות בקבוצה
 • רכישת חברויות ומיומנויות חברתיות
 • ביטוי עצמי של רגשות
 • שיפור הערך העצמי על ידי שיתוף מוזיקה וריקוד
 • רכישת מיומנות של הקשבה – למידת צלילים ומקצבים
 • יכולת הפעלה פיזית של הגוף
 • יצירתיות
 • לימוד שפה וידע חדש
 • מיומנויות מוטוריות
 • שפר שיווי משקל
 • לימוד משחקי אצבעות
 • לימוד מוזיקה ונגינה

 

באמצעות לימוד מוזיקה, ילדים מפתחים מיומנויות מוטוריות חיוניות.  ילדים לומדים להתרכז, להקשיב ולחזור על מילים ומנגינות ששמעו. הם לומדים אוצר מילים חדש ומשפרים  את כישורי השפה ויכולת הביטוי שלהם .ילדים שלמדו מילים בשירים,  ידעו כיצד לבטא מילים כשהם לומדים לקרוא.

השנים הראשונות בחיי ילד הן שנים קריטיות בכל הנוגע להתפתחות מוחית. ככל שנתחיל ללמד ילדים יותר תכנים  בגיל מוקדם , כך הם  יספגו יותר, שכן במהלך השנים היכולות לקלוט מידע רב הולכת ופוחתת, מחקרים מוכיחים כי פעילויות לקידום מיומנויות קריטיות עוד לפני שהם נכנסים לגן.

שירי ילדים להורדה בחינם יכולים לסייע להורים ומטפלים , גננות ומפעילי חוגים לנצל את הגיל הרך שבו המוח האנושי גמיש כדי ללמד ילדים  לשחק, להתנועע, ללמוד, להיות בתנועה, להירגע, לרכוש חברים וליהנות.

מוזיקה מעוררת השראה, היא משנה מצב רגשי , שיר וריקוד  הם דרך נהדרת לחגוג יומולדת, ליהנות מחגים או מקבלת השבת, היא מחברת בין ילדים ותורמת להתפתחות של ילדים צעירים.

באמצעות שירי ילדים, תוכלו לתרום לילדים באופנים שונים,  להעניק לילדים ביטחון , ללמוד לבטא רגש , לצאת מביישנות, ללמוד לרקוד ללא חשש מתגובה שלילית , להגביר את הערך העצמי והביטחון שלהם.

גננות , מפעילי חוגים או הורים יכולים להוריד שירי ילדים לפתח את כישורי התקשורת שלהם וההתפתחות הרגשית שלהם.

ילדים לומדים באמצעות השירים לעשות דברים בעצמם.הם לומדים לחוות חוויות, להתאמן על פעולות ולחקות תנועות חיוניות , על מנת ללמוד להיות עצמאיים . על ידי שיפור מיומנויות מוטוריות , ריקוד ומשחק חיוניים לפיתוח מיומנויות מוטוריות , כמו שאדם מבוגר הולך לעבודה, עבור ילדים בשלב התפתחותי ראשוני, הפעלה בקבוצה , תנועה ושירה היא  העבודה שלהם, על מנת לגדול ולהתפתח ולשפר יכולות קוגנטיביות שיסייעו להם במהלך משך החיים.

שירים יכולים לעודד חשיבה ופתרון בעיות. אתם יכולים להקנות להם באמצעות השירים יכולות אינטלקטואליות , ככל שייחשפו ליותר תכנים.

אבל אתם יכולים גם להשרות את האווירה שאתם רוצים באמצעות המנגינה הנכונה, ילדים ממש כמונו המבוגרים,זקוקים לחוויות. . ילדים לומדים הכל באמצעות מוזיקה, הם לומדים  ללכת, לדבר, לספור ללבוש בגדים, לנעול נעליים, לומדים על צמיחת עצים ועל בעלי חיים.

מחקרים מוכיחים, כי חשיפה בגיל מוקדם למוזיקה משפיעה על הגוף והנפש באופן חיובי. אפילו תינוקות יחלו לזוז כשהם ישמעו מוזיקה , ילמדו להזיז ולחקור את הגוף שלהם , ילדים יבקשו להשמיע שיר שוב ושוב , שכן לשיר יש השפעה רבה על ילדים , הם לומדים באמצעותו  ומפיקים הנאה משמיעתו.

 

זכויות יוצרים

 

יודגש, כי כל השירים להורדה בחינם, כל היצירות בספרייה הדיגיטלית, הן יצירות מקוריות אשר פותחו במיוחד עבור ילדים על ידי יוצרים מוכשרים והיצירות מוגנות בהגנת זכויות יוצרים, מסיבה זו, גם העלאת השיר לרשת האינטרנט, או פרסומו בכל מדיה תקשורתית אחרת, אינה מסירה את הגנת זכויות היוצרים לה זכאי היוצר המקורי, והשירים כולם מצויים תחת הגנת החוק.

שיתוף הפוסט:

פוסטים נוספים בבלוג

כלי נגישות