<    חזרה לבלוג של Netkids

שירים להורדה

למוזיקה יש השפעה על התפתחות ילדים, היא משפרת את המיומנויות החברתיות שלהם ומועילה להם בכל קשת הגילאים. מחקרים מוכיחים כי שמיעת שירים בילדות מועילה להתפתחות המוח, ילדים רוכשים באמצעות השירים כישורי שפה ואף יכולים לשפר באמצעותם כישורי קריאה.  אבל  חשיפה של ילדים לשירים להורדה בילדות תוביל להתפתחות ורכישת מיומנויות נוספות כמו מוכנות לכיתה א’ ובכלל למעבר לבית הספר, שיפור יכולת אינטלקטואלית, מיומנות חברתית-רגשית. גם כמבוגרים יש למוזיקה השפעה על חיינו והדבר נכון גם לגבי ילדים, השירים בעלי השפעה על גופו ונפשו של הילד בכל גיל.

חשיפת ילדים לשירים להורדה במהלך השנים בהן הם מתפתחים תסייע להם ללמוד מספרים, ללמוד על חיות וכן ללמוד מילים חדשות ואת המשמעות שלהן, ללמוד צלילים, ללמוד על חגי ישראל, על עונות השנה ועוד. למשל מהי עונת השלכת ומה מאפיין אותה, שיר על חברות ומשחק ילמד אותם לרכוש מיומנויות חברתיות, השירים הקליטים והלמידה בעל פה, מנגישה לילדים ידע רב, באופן התורם להתפתחותם וקל ללמידה, ללא מאמץ רב.

גם הריקוד לצלילי השירים, יסייע לילדיכם לפתח מיומנויות מוטוריות. השירים הן דרך להביע ביטוי עצמי. למידת השירים תסייע לילדים בכל גיל לחזק את יכולת הזיכרון.

ואחרי שדיברנו על התרומה של המוזיקה להתפתחות ורכישת מיומנויות אצל ילדים, נימוק נוסף ולא פחות חשוב הוא שבפשטות, שירים גורמים לילדים שלכם להיות יותר שמחים , אתם יכולים לשמוע את השירים בבית , בגן או ברכב בדרך לטיול ביום שבת שמשית.

משחקי מוזיקה לילדים בכל הגילאים

השירים להורדה כוללים פעילויות ומשחקים המשלבים למידה, משחק והנאה :

למשל בדיסק: “משחקים לקטנטנים”, המכיל שירים ומונגש בצורה דידקטית ומלודית לילדים בגיל הרך. הילדים ילמדו על אברי הפנים.בדיסק “משחקי קיץ”

הם יקבלו תוכן מוזיקלי לקיץ. והכל מלווה במנגינות משמחות התורמות להתפתחות הילד .

בין יתר השירים להורדה תמצאו אוסף הכולל שירים ויצירות מוזיקליות בנושאים: פתיחת שנה, שירי בוקר, שירי אצבעות, סתיו ומוזיקה כללי.  שירי המשחק יסייעו ברכישת שפה מילולית מגוונת, שפה מוזיקלית ושפת תנועה מרתקת. השירים והמנגינות מזמינים את הילדים לפעילות משותפת של הורה וילד או לפעילות בגן ומעודדים יצירתיות  לצד הנאה. השירים מכילים את החומר הלימודי והנושאים השנתיים הנלמדים בגן הילדים.

ילדים בגיל הרך מזהים את המנגינה של השירים, עוד לפני שהם מבינים את משמעות המילים. מוזיקה מרגיעה ילדים, בשעת רחצה, הלבשה או אכילה ואף לצורך הירדמות.

ילדים אוהבים לרקוד לצלילי מוזיקה. השירים בנויים באופן החוזר על מילים ומעודד שינון של מילים חדשות ורכישת שפה. שירים  להורדה יצחיקו את ילדיכם ויגרמו להם להשתעשע. ילדים לומדים לזוז בקצב, להקיש על חפצים ולמחוא כפיים.

ילדים בגיל הגן , מפיקים הנאה מרובה משירים, יש להם צורך להביע קול, הם מתחברים לשירים בהם המילים חוזרות על עצמן, בשירים להורדה משתמשים במקצבים עם פעימה מוגדרת, דבר המסייע לילד לזכור ולשנן את המנגינה והמילים. ילדים בגיל הרך  לומדים שירים באמצעות חרוזים ובאמצעותם חוברים לפעילויות משחק עם אחים או ילדים אחרים או עם עצמם.

ילדים בגיל בית הספר  כבר יודעים לזהות איזה סגנון מוזיקלי הם אוהבים לאחר שנחשפו בגיל הרך לסוגים שונים של מוזיקה. בזכות החשיפה למוזיקה ושירים להורדה בגיל הרך הם עשויים להביע עניין מעמיק במוזיקה ולרצות ללמוד על כלי נגינה ולהעמיק את הידע על ידי רכישת שיעורי מוזיקה לילדים.

מוזיקה מקרבת  ילדים לחברים באמצעות פעילויות מהנות. ההנאה בהאזנה למנגינה מרגיעה או שמחה , ההרמוניה שבקצב, רכישת שפה ושיפור מיומנויות חברתיות, כל אלה הם יתרונות מובהקים  של ספריית שירים להורדה המותאמים לילדים. מוזיקה יכולה לשפר מצב רוח , לגרום למוטיבציה לילד שלא רוצה לקום בבוקר לגן או עצוב מכל סיבה אחרת, היא מחייה את הבית , מביאה לאנרגיה והתחדשות, גם הפעילות הגופנית שבריקוד בריאה לילדים לגוף ולנפש, היא יוצרת חיבור וגיבוש משפחתי וחברתי .

מוזיקה היא דרך מדהימה ללמד ילדים דברים חדשים, כאשר הם לא מעוניינים ללמוד בדרך ה”רגילה” האקדמית.

שירים להורדה מכילים משחקים שיסייעו לילדים לשפר את ההבנה בנושאים ותחומים מגוונים ולהתאהב במוזיקה.

מומחים לחינוך ממליצים על שירים כדי לפתח את המוח ואפילו כדי לפתח מיומנויות במתמטיקה .

הדיסקים כוללים שירים המכילים תוכן חינוכי בנושאים שגננות או מורות מעבירות  בתחילת שנה בגן ובמעון. למשל שירים עם הפעלת ידיים, שירי אצבעות שירי משחק למפגש ראשוני ותחילת שיעור. שירי בוקר, שירי חגים, שירי שלום, לפתיחת היום, להכנסת אנרגיה ומוטיבציה ,  בין היתר הספרייה מכילה שירים על חגי תשרי. דיסק אחר  מכיל שירים ומלודיות קצביים ושמחים על ארץ ישראל , אהבת המדינה, לשירים הותאמו ריקודים המותאמים לגיל הרך- הילדים יתנסו בריקוד במעגל , יתחלקו לזוגות וילמדו ריקוד בשורות, השירים מצויינים לניגון במהלך  מסיבה ליום העצמאות, אבל גם לאורך כל השנה.

הספריה תנגיש לילדים שירי משוררים בלחנים חדשים. שירי המשחק והיצירות המוזיקליות מלמדים את שפת התנועה ומיועדים לגננות על מנת ליצור פעילות משותפת של הילדים בגן הילדים , תוך עידוד הילדים לפתח יצירתיות, ללמוד ולהפיק הנאה.

גננות יוכלו להוריד דיסק דיגיטלי המכיל שירים המותאמים לגיל הרך בנושא חג החנוכה שיעניק לגננות רעיונות רבים לפעילויות לכבוד החג ויהפוך את מסיבת חנוכה לחוויתית ומהנה. הילדים ילמדו על נרות וחנוכייה על סביבון וסופגנייה  יתנסו בריקודים שונים ופעילויות מגוונות. הדיסק כולל למשל שיר חושך לפעילות מהנה וחוויתית עם פנסים.

בספריה תמצאו דיסק המכיל שירים ומלודיות, המפתחים ומעודדים שיתוף פעולה בין הילדים, בין ילדים להורים ובין הילדים  לצוות הגן, שירים המניעים  לתנועה, ריקוד ומנגינה, במעגלים, בשורות ובזוגות.

יש לציין כי כל השירים הזמינים להורדה הן יצירות מקוריות וחלות עליהם דיני זכויות היוצרים המגינים עליהן ,זכות יוצרים הינה נכס קנייני, היוצרים הם בעלי זכות היוצרים  המורשים להעניק רישיונות לשימוש בה , לכן אין לעשות שימוש ביצירה ללא  רשותו של היוצר ( כלומר במידה ועושים שימוש בהקלטה, יש צורך לקבל את אישור בעל הזכויות ,לפני שעושים בה שימוש ).

שיתוף הפוסט:

פוסטים נוספים בבלוג

כלי נגישות